Moduł Księga Podatkowa

Co możesz zyskać

wdrażając taki moduł ?

Ogólnie

Moduł Księga Podatkowa jest przeznaczony dla przedsiębiorstw rozliczających się w oparciu o zasady księgowości uproszczonej. Wspiera samodzielne rozliczanie na podstawie KPiR i ułatwia regulację zobowiązań wobec Urzędu Skarbowego.

Stanowi dobre rozwiązanie dla małych oraz średnich firm. Sprawdza się  też w biurach rachunkowych czy kancelariach doradców podatkowych.

Rozliczanie firmy

Moduł udostępnia szeroki katalog istotnych dla firmy dokumentów rozliczeniowych: PIT- 5, PIT – 5(L), ryczałtowy podatek dochodowy i podatek VAT. Dostępne są również pliki kontrolne: JPK, deklaracje JPK_V7 i VAT- UE. Można także rozliczyć wydatki związane z użytkowaniem pojazdów służbowych a moduł pozwala na kontrolę opodatkowania oraz podatku należnego w rejestrach VAT. Co ważne, istnieje możliwość automatycznego zapisu rejestrów VAT w księdze podatkowej.

Analizy i Zestawienia

To obszar modułu, który ułatwia tworzenie różnorodnych analiz i zestawień.  Umożliwia wykonanie analizy kosztowej firmy poprzez księgowanie na konta pozabilansowe oraz w kolumnach księgi podatkowej. W module dostępne są również funkcje przeznaczone dla biur rachunkowych.  

Integracja z pozostałymi modułami

Współpraca z innymi modułami systemu rozszerza możliwości Księgi Podatkowej. Integracja z modułem Handlowo – Magazynowym pozwala na  wgląd w powstałe tam dokumenty zakupu i sprzedaży. Powiązanie z obszarem kadrowo – płacowym daje możliwość dekretowania list płac. Z kolei dzięki integracji z modułem Środki Trwałe, użytkownik uzyskuje dostęp do zapisów w księdze amortyzacyjnej.

Może jakieś

Pytanko?

Nie krępuj się, jesteśmy do Twojej dyspozycji.